Upptagning hösten 2017

Croupier i kran

2017-09-10

Här kan du se när du ska ta upp båten.
Kom i tid och hjälp dina kompisar i ditt "upptagningslag".

Fredag 15 september, Tunga båtar, T1

Ågren Per-Henrik Omega 42
Larsson Peter B Harmony 38
Rudström Tommy Baltic 40
Egnell Göran Najad 390
Lundell Carl Skärgårdskryssare
Strengnell Hans Wasa 420
Lagerstedt Johnny Bianca 420

Fredag 13 oktober, Tunga båtar T2

Wrede Ewa HR 351
Holmström Christopher Joule 44
Carlsson Annica Scanner 391
Magnusson Jan-Erik Nauticat 38



Måndag 16 oktober, Tunga båtar, T3

Palm Mattias One Off
Persson-Carleson Inge Grand Soleil 37 B
Sundqvist Arthur Wasa 410
Scocco Walter Bavaria 36
Scocco Sandro Bavaria 38
Eriksson Dan Dufour 38 Classic


Måndag 23 oktober, Tunga båtar, T4

Svensk Torbjörn Formosa 41
Eriksson Peter Arcona 40DS
Brändström Johan Excel 400
Dåverstam Göran Maxi 38 T
Rissén Fredrik Salona 40
Blom Kent Malö 50
Grönmark Rolf Arcona 40DS
Hugosson Niklas Wasa 41


Lördag 16 september, Segelbåtar E

08.00 Bergqvist Jan Henrik Havsfidra
08.00 Göransson Kärnekull Madeleine Ohlsson 22
08.00 Vatsel Soames First 260
08.00 Björkman Rikard Rival 22
08.00 Siöberg Peder Allegro 25
08.00 Litzen Jan Albin Express
08.00 Ohlson Nils-Gunnar Skärgårds 22
08.00 Boström Johan Shipman 28
08.00 Zachrisson Winberg Johan Tur 80
08.00 Björkman Karl Erik Omega 28
08.00 Malmqvist Tomas Shipman 28
08.00 Sjöstedt Carl Vega
08.00 Söderlund Anita Scampi
13.00 Zetterlund Per-Ove Havskryssare
13.00 Westin Micke Fingal
13.00 Wedin Lars Shipman 28
13.00 Håkanson Henrik Havskryssare
13.00 Rigler Rudolf Hanse 31
13.00 Dahl Stefan Najad 34
13.00 Rutberg Bo och Bitte Contrast 370


Lördag 7 oktober, Motorbåtar B & C

08.00 Kollberg Jonas Sea Ray
08.00 Lippman André 3,x 7, hus
08.00 Bedinger Jonas Hardtop
08.00 Nilsson Ronald Nimbus 26
08.00 Elmstedt Erik Fjordling 17
08.00 Persson Eva Örnvik 540C
08.00 Tinnerstedt Peter Ryds 568
08.00 Markstedt Anders Daycruiser
08.00 Asperen Johan Albin 25
08.00 Talmet Martina Uttern
08.00 Karlsson Roger Bella
08.00 Thorstorp Bo Coronet 24
08.00 Lennér Tobias Nidelv 23
08.00 Byrstedt Stefan Daycruiser
13.00 Singelman Linus Delta 29 SW
13.00 Lindberg Nils Nimbus 35
13.00 Törnlund Pontus Monterey 225
13.00 Ridderstad Caroline Tärnskär 24
13.00 Eldros Staffan Walkaround
13.00 Bendrik Björn Targa 27,1
13.00 Allwin Marie Bayliner 2655
13.00 Sundman Ola Delta 29 SW
13.00 Nordlund John Bella 655
13.00 Holfve Caroline Bavaria 33 Sport
13.00 Hedman Petter Daycruiser
13.00 Lexsell Lars o Viveca Aquador 23 HT


Söndag 8 oktober, Segelbåtar B & E

08.00 Wennerholm Thomas Lady Helmsman
08.00 Stiebel Martin Arpege
08.00 Kjellman Peter Rapid
08.00 Kilhed Julia MAXI 999
08.00 Höök Lars IF-båt
08.00 Wellander Mattias IF
08.00 Sundberg Jacob Schelinkryssare
08.00 Dahlbom Lars Gunnar Jaguar 22
08.00 Wikström Gustav Fortissimo
08.00 Welin Carl Wilhelm Viggen
08.00 Bellqvist Lars OE 36
13.00 Ehrenberg Jarl IF
13.00 Talmet Martina Avance 36
13.00 Helgesen Eva Carrera Helmsman
13.00 Ankerfors Caroline MAXI 999
13.00 Strömberg Staffan Omega 34
13.00 Kjerstadius Karl-Johan Omega 36
13.00 Hildebrand Tobias Vindö 40
13.00 Berlin Michael HR 342
13.00 Björn-Rasmussen Solgerd OE36 Crown
13.00 Gäng Manfred Dufour 365
13.00 Bergstedt Mattias Gambler 38
13.00 Silver Anders Jeannau 36
13.00 Söderberg Johan Omega 30 A
13.00 Kjellberg Gunnar International 806
13.00 Kollberg Jonas Arcona 410


Lördag 14 oktober, Segelbåtar A & D

08.00 Wiström Jonas Grand Soleil 37 B
08.00 Montgomery Peter Nordship 28
08.00 Wroblewski Romuald Maxi 77
08.00 Vilén Rickhard Soling
08.00 Sandelin Jacques Int. 5 M
08.00 Järvstrand Anna-Lena Vega
08.00 Holgersson Gustaf Folkbåt
08.00 Pereira dos Reis Philip IF-båt
08.00 Holmgren Andreas X-79
08.00 Woxen Magnus Linjett 30
08.00 Lidqvist Robert X-325
08.00 Lagerstedt Gunnel Birdie 32
08.00 Komarek c/o Mannerstråle Vaclav Excel 319
08.00 Sjökvist Elisabeth X-102
08.00 Axén c/o Stavro Film AB Patrik Ballad
13.00 Engstrand Klas Jean. Sun Ody 34
13.00 Egnell Oscar Scampi
13.00 von Hofsten Björn Comfortina 32
13.00 Stenius Mårten Granada 31
13.00 Hansson Maja Dufour 325
13.00 Dembinski Henrik Bavari 32
13.00 Netterberg Erik Omega 34
13.00 Conradsson Johan Facil 35
13.00 Linder Olle First 35S5
13.00 Ormont Michael Senorita Helmsman
13.00 Hafström Johan Jeannau 36
13.00 Nyholm Carina SwedeStar 370


Söndag 22 oktober, Reservdag


Lundh Peter AUKIN, 6,5m*2,3
Tinglöf Per Saga 315
Öberg Hans Aquador 22 HT